Climatronic – Klimatyzacja Samochodowa

Plusy i minusy klimatyzacji

Posiadanie klimatyzacji samochodowej w wielu przypadkach znacznie ułatwia życie, zdecydowanie poprawia komfort jazdy samochodem. Zanim jednak zostaną tu podane plusy i minusy posiadania takiego wynalazku jak klimatyzacja samochodowa manualna czy też climatronic (z czujnikiem temperatury), należy bliżej przyjrzeć się samemu terminowi „klimatyzacja”.


Otóż, klimatyzacja w szerszym (i prawidłowym) znaczeniu jest procesem wymiany powietrzna w określonym pomieszczeniu, czyli przykładowo w domu czy samochodzie. Ma ona za zadanie utrzymać właściwe warunki klimatyczne, tak zwane warunki komfortu. Przede wszystkim mowa tutaj o odpowiednim zakresie temperatur oraz wilgotności powietrza. Potocznie klimatyzacją nazywa się proces chłodzenia samochodu.

Jakie zatem plusy i minusy posiada owa klimatyzacja samochodowa? Zdecydowanie więcej jest plusów, a największym z nich jest to, że w czasie upałów można dość szybko osiągnąć przyjemną, optymalną temperaturę. Dzięki temu komfort jazdy samochodem jest wyjątkowo duży. Jest to ważne szczególnie w przypadku dłuższych wyjazdów. Klimatyzacja zapewnia również bezpieczeństwo. Jak bowiem wiadomo, przegrzanie organizmu jest bardzo niebezpieczne. Nie ma nic gorszego niż jazda samochodem w czterdziestostopniowym upale, szczególnie niebezpieczne jest do dla małych dzieci oraz osób starszych, u których proces termoregulacji może jeszcze/już działać nie w pełni prawidłowo. Kolejny plus klimatyzacji jest taki, że można dzięki niej szybko odparować szyby. Latem można schłodzić wnętrze samochodu, z kolei zimą, podgrzać je.
Jeśli chodzi o minusy posiadania klimatyzacji, wiele tak naprawdę zależy od właściciela samochodu z klimatyzacją. Jeżeli ten będzie o klimatyzację dbał i właściwie jej używał, tak na dobrą sprawę minusów nie będzie. Cała rzecz polega na tym, że klimatyzację należy przynajmniej raz do roku czyścić, odgrzybiać, warto przeprowadzić proces tak zwanego ozonowania, wszystko oczywiście w serwisie. Zanieczyszczona klimatyzacja może być powodem choroby.

Podziel się z innymi !!!

Wstaw komentarz


1 × dziewięć =