Climatronic – Klimatyzacja Samochodowa

Jak znaleźć dobry serwis klimatyzacji samochodowej?

Obecnie bardzo wiele firm specjalizuje się w serwisie i obsłudze klimatyzacji samochodowej. Wybór niejednokrotnie jest tak ogromny, iż wielu właścicieli samochodów zwyczajnie nie wie, w czyje ręce ostatecznie powierzyć swój samochód.


Jak zatem wybrać tę właściwą firmę, czym kierować się w trakcie wyboru? Sporo osób popełnia niestety nagminnie jeden podstawowy błąd – kierują się przede wszystkim ceną. Albo wybierają najtańszą usługę, bo sądzą, że to i tak wszystko jedno, więc nie ma sensu przepłacać, albo wręcz przeciwnie, wybierają najdroższą usługę sądząc, że skoro zapłacą najwięcej, będzie zrobione najlepiej.

Obie te skrajne postawy nie są dobre. Po pierwsze należy znaleźć jakiś „złoty środek”, a poza tym warto pamiętać, że cena nie zawsze idzie w parze z jakością. A zatem, tam gdzie usługa świadczona jest najtaniej niekoniecznie jest najgorszej jakości, a tam gdzie jest najdrożej, wcale nie musi być najlepiej. Choć dla większości osób cena nadal jest rzeczywiście jednym z najważniejszych kryteriów wyboru, trzeba zwrócić uwagę także na inne aspekty.

Po pierwsze należy dowiedzieć się czegoś na temat firmy – kiedy powstała, jakie ma opinie wśród klientów, jakie usługi świadczy, czy długo trzeba oczekiwać na usługę. Ważne jest to, aby firma oferowała kompleksowy przegląd klimatyzacji. Dzięki temu bowiem wyjeżdżając z serwisu klient będzie miał całkowitą pewność, że wszystko działa, jak należy. Na co więc zwrócić uwagę, jakie elementy taki kompleksowy przegląd powinien zawierać?

Firma powinna opróżnić układ z czynnika, a następnie oczyścić czynnik i układ z wody. Następnie ważne jest to, aby została wykonana podciśnieniowa próba szczelności układu. Dalej układ powinien zostać napełniony, firma powinna też przeprowadzić odgrzybianie oraz ozonowanie klimatyzacji. W ofercie powinno znaleźć się sprawdzenie podciśnieniowe oraz nadciśnieniowe szczelności klimatyzacji oraz sprawdzenie ciśnienia układu.

Podziel się z innymi !!!

Wstaw komentarz


+ trzy = 12