Climatronic – Klimatyzacja Samochodowa

Climatronic

Automatyczna klimatyzacja zwana Climatronic w sposób automatyczny reguluje siłę i kierunek nadmuchu, pozwalając kierowcy na ustawienie temperatury w pojeździe. Aby dostosować najbardziej optymalną temperaturę wykorzystuje się dane z czujników, także z czujnika nasłonecznienia rozmieszczonych wewnątrz samochodu. Do wielu z zalet automatycznej klimatyzacji możemy zaliczyć komfort jaki zapewnia pasażerom podczas podróży, osuszanie powietrza oraz odparowywanie szyb. Niektóre modele samochodów posiadają także czujnik jakości powietrza, który reagując na podwyższone stężenie szkodliwych substancji na zewnątrz samochodu włącza automatycznie zamknięty obieg powietrza.


Aby klimatyzacja działała prawidłowo należy ją włączać okresowo, jak również poddawać przeglądom w celu czyszczenia, odgrzybiania, oraz sprawdzenia czynnika chłodniczego, który konserwuje elementy sprężarki układu klimatyzacji.

Firma Volkswagen stosuje w swoich samochodach automatyczną klimatyzację Climatronic w wersji 2- lub 4-ro strefowej. W przypadku tej drugiej temperaturę można ustalać niezależnie dla kierowcy oraz pasażera z przodu, jak również dla osób zajmujących miejsca z tyłu na kanapie przy oknach. W taką automatyczną 4 -strefową klimatyzację Climatronic Volkswagen wyposażył modele Pheaton i Touareg.

Pozycjonowanie stron

Podziel się z innymi !!!

Wstaw komentarz


− dwa = 5